Kontakt FDGK

Herunder finder du kontaktoplysninger på FDGK’s bestyrelse.
Henvendelser til klubben bedes rettes til de enkelte udvalg.
For eksterne arrangementer (fx polterabend)
brug arrangement@fynsdiscgolfklub.dk
Er du i tvivl om hvem du skal kontakte, så skriv til:
kontakt@fynsdiscgolfklub.dk

Vi glæder os til at høre fra dig.

FDGK bestyrelsen

Formand
Jeppe Svendsen
jeppe.svendsen@fynsdiscgolfklub.dk
– Baneudvalg
– Eksterne arrangementer
– Aktivitetsudvalg
– Turneringsudvalg

Kasserer
Nikolas Gylling
kasserer@fynsdiscgolfklub.dk

Johan Berg, disc golf træner i FDGK

Træner
Johan Berg
johan.berg@fynsdiscgolfklub.dk
– Trænerudvalg
– Kvindeudvalg
– Klubmesterskab 2021

Toke Kyed, disc golf træner i FDGK

Træner
Toke Kyed
toke.kyed@fynsdiscgolfklub.dk
– Trænerudvalg
– Klubmesterskab 2021

Bestyrelsesmedlem
Lasse Kjølbro
lasse@fynsdiscgolfklub.dk
– Baneudvalg
– Eksterne arrangementer
– Klubtøj
– Turneringsudvalg
– Klubmesterskab 2021

Bestyrelsesmedlem
Rune Andersen
– Aktivitetsudvalg

Kontakt

E-mail: kontakt@fynsdiscgolfklub.dk
Bliv medlem: Indmeldelsesformular

FDGK Informationer